Небезпека пов'язана із виїздом на тимчасово окуповану територію

Дата: 26.07.2024 13:16

Шановні мешканці громади! Сімейні проблеми, майнові питання або проста туга за домом – далеко не повний перелік причин, які змушують вимушених переселенців повертатися на тимчасово окуповані території. Такі поїздки супроводжуються низкою небезпечних моментів та можуть коштувати здоров’я або свободи.

Усі громадяни України, які повертаються на тимчасово окуповану територію, обов'язково потрапляють  у поле зору спеціальних служб російської федерації. Особливу увагу звертають на осіб, родичі яких проходять службу у відповідних військових формуваннях, правоохоронних органах або є державними службовцями чи посадовими особами місцевого самоврядування. В подальшому спецслужби країни-агресора змушують вищезазначених осіб приймати участь у проведенні розвідувально-підривної діяльності проти України. Крім цього зафіксовано безліч випадків фабрикування кримінальних справ проти цивільних осіб, які повертаються на ТОТ, безпідставного звинувачення та позбавлення волі на тривалі терміни.

За участь у проведенні розвідувально-підривної діяльності проти України  передбачена відповідальність згідно Кримінального кодексу України  розділ «ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ».

Отож, чи варте повернення на тимчасово окуповану територію свободи, здоров'я  та життя вас та ваших рідних?