Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Як вижити в умовах війни

ЯК ВИЖИТИ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ 
 
  Як свідчить статистика, саме паніка та неправильність дій є основною причиною численних жертв.       Кращий спосіб врятуватися - це уникнути загрози заздалегідь.                                                                              

Під час ведення бойових дій, удари в першу чергу наносяться по об’єктам критичної інфраструктури, а заразом по мирних мешканцях, які можуть перебувати поблизу цих об’єктів.                                                    

       Як що ж ви вже перебуваєте в зоні ведення бойових дій, дотримуйтесь таких правил: 
- одяг треба надягати темних кольорів (сірий, коричневий, темно-синій), також одяг не повинен бути схожим на військову форму і не нагадувати її. На одязі не повинно бути ніяких нашивок, написів, значків, це також може привернути увагу; 
- гроші та документи краще тримати в окремих кишенях, так більше можливості зберегти їх; 
- не носити із собою холодну зброю або ріжучі та гострі предмети; 
- на вулиці не вступати в суперечки з приводу конфлікту, треба мовчати або підтакувати; 
- якщо побачили техніку яка рухається треба заздалегідь знайти укриття, щоб уникнути обстрілу. Не слід тікати, тому що ви можете викликати у озброєних людей підозру; 
- в присутності озброєних людей ні в якому разі не фотографуйте, не робіть записів, не проявляйте зацікавленість, ваші дії можуть бути розцінені як розвідника; 
- під час стрілянини краще укритися у внутрішніх приміщеннях. Якщо ж ви опинилась на вулиці, то краще лягти та прикритися будь якими предметами, що можуть захистити від осколків та куль; 
- не слід підіймати із землі будь-які предмети, вони можуть виявитись вибухонебезпечними пристроями; 
- остерігайтесь будь-яких людей із зброєю.                            

Представники кожної сторони конфлікту роздратовані, прагнуть помсти та підозрюють усіх у ворожості.                                                                                                  

 ПАМ'ЯТАЙТЕ! ВІД  ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!


ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКИХ ОБСТРІЛАХ 

     Не перебувайте в місцях з масовим перебуванням людей, адміністративних будівлях, супермаркетах, аеропортах, вокзалах, блокпостах.                                                                                                 

Також небезпечно перебувати поблизу таких об’єктів: критичної інфраструктури, засобів масової інформації, об’єктів телекомунікації, військових частин.                                                                                                                   Шукайте безпечне укриття.

 Існує загальне правило - укриття повинне бути заглибленим хоч мінімально.         

 Уникайте укриття біля об’єктів, які можуть обвалитися на вас чи загорітися під час попадання снаряду або ракети в нього. 

 Якщо ви опинились на відкритому просторі ідеальним захистом для вас може бути канава чи траншея (подібна окопу) глибиною 1-2 метра. 

 Укриватись на об’єктах з панельною конструкцією, дерев’яними перекриттями та перегородками небезпечно, при попаданні снаряду або ракети він може скластись як картковий будиночок.                                                                    За можливості знайдіть укриття більш надійне. 

Під час обстрілу покиньте верхні поверхи будинків та спустіться в укриття або у підвал будинку. 

 Артобстріли найчастіше ведуться не прицільно, а із зброї залпового вогню. Радіус ураження може досягати десятків кілометрів.                                                                                                        

 

При обстрілі осколки бомб, снарядів, ракет, уламки будівель та споруд є основною причиною поранень.  

 Ідеальним укриттям є - захисні споруди цивільного захисту, при відсутності можна використовувати підвальні або цокольні поверхи будівель з бетонними чи залізобетонними стінами та перекриттям, підвали надійних висотних будівель з неменше як двома виходами.                                                                        

 Також в якості укриття можна використати підземні переходи та метро.  

 Артилерійські снаряди або ракети здатні вбити на відстані багатьох кілометрів, тому ви можете постраждати, навіть не перебуваючи поблизу зони обстрілу.    

 Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту небезпечно збиратися в під'їздах, під арками та на сходових клітках, укриватися в підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автостоянках, автозаправних станцій, під стінами офісних будівель і магазинів, які розташовані в будинках із легких огороджувальних конструкцій. Такі об'єкти є неміцними, в результаті їх руйнування, ви можете опинитися під завалом та бути травмовані.    

 Якщо ви опинились під завалом, намагайтесь очистити простір біля обличчя та грудей, розслабте м'язи і заспокойте подих.                               

Використовуючи засоби зв'язку, намагайтесь повідомити про себе або привернути увагу шумом, наприклад, стукотом 

 Не панікуйте, не кричить, якщо ви знаходитесь в умовах обмеженого повітряного простору, то потрібно заощаджувати повітря.   

 До завалу будинку обов'язково прибудуть рятувальники і вас почують.       

 Якщо ви перебуваєте в автотранспорті, ви повинні розуміти, що транспорт є найпомітнішою ціллю.  

Потрібно негайно зупинитися та покинути його, лягти на землю, але не поруч із машиною.  

Більш надійним місцем є узбіччя дороги або кювет. 

 

ПРАВИЛА ВИЖИВАНЯ ПІД ЧАС ОБСТРІЛІВ З СИСТЕМ ЗАЛПОВОГО ВОГНЮ.      

 У разі потрапляння людини в зону обстрілу системами залпового вогню, шансів на виживання майже не залишається. Але можливо залишитись живим і під обстрілом, якщо знати особливості цієї зброї:

- снаряд (ракету) можна помітити за здалегідь, залп реактивної системи добре видно. В нічний час - це яскравий спалахи на горизонті, а вдень – сліди диму від ракет;                    

- постійно спостерігайте, за будівлями та спорудами, які находяться поруч з вами та які можливо використати як укриття;   

- звичайна дальність стрільби від 5 до декількох десятків кілометрів, тому після початку обстрілу у вас є декілька секунд для того, щоб укритись;   

- ховатись краще у захисних спорудах, підвалах або в іншому заглибленому приміщенні або споруді. Вибирайте місце між несучими стінами, там менше шансів опинитись під завалом та залишитись живим;   

- якщо ви потрапили під обстріл на відкритій місцевості, то негайно ляжте на землю та накрийте голову руками. Знайдіть будь - яке заглиблення, воно захистить вас від осколків;   

 Правильне поводження в умовах ведення бойових дій та дотримання елементарних правил збереже життя вам та вашим близьким.

 

 Дії населення під час бомбардування житлових масивів!!! 

Сховатися можна у наступних місцях:

- у спеціально облаштованих сховищах. Від звичайного підвалу справжнє сховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (чи більше) виходів на поверхню; 

- у підземному переході; 

- у будь-якій канаві, траншеї, ямі; 

- у широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти надто глибоко, максимум на 3-4 метри); 

- вздовж високого бордюру чи фундаменту паркану; 

- у досить глибокому підвалі під капітальними будинками старої побудови (бажано щоб він мав 2 виходи); 

- у підземному овочесховищі, силосній ямі, тощо; 

- в оглядовій ямі відкритого гаража чи СТО; 

- в каналізаційних люках поруч з вашим будинком (важливо щоб це була саме каналізація, а не газова магістраль); 

- в ямах «воронках», що залишилися від попередніх обстрілів. 

У гіршому випадку – коли у полі зору немає укриттів, куди можна перебігти одним швидким кидком – просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову! 

Переважна більшість снарядів і бомб розривається у верхньому шарі ґрунту чи асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею. 

Загальне правило: ваше укриття має бути хоча б мінімально заглибленим і, разом з тим, має знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна окопу) глибиною 1-2 метра на відкритій місцевості. 

Сховавшись в укритті, лягайте і обхватіть голову руками. Трохи відкрийте рота – це збереже вас від контузії при близькому розриві снаряду чи бомби. 

Не панікуйте. Щоб відволіктися можна рахувати вибухи: знайте - максимум після 100-вибуху обстріл закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини. По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися у ситуації: гарматний обстріл не буде тривати вічно – максимум 20 хвилин, авіа напад значно менше. 

 Після закінчення бомбардування залишаючи місце укриття, не давайте собі розслабитися. Тепер уся ваша увага має бути сконцентрована під ноги! Не піднімайте з землі ніяких незнайомих вам предметів: ракета, снаряд можуть бути касетними! 

Бойові елементи часто вибухають при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках – від найменшого руху чи дотику.  

Увага дорослих повинна бути спрямована на дітей та людей похилого віку! В жодному разі не дозволяйте їм підняти що-небудь з під ніг. 

Правильне поводження в умовах ведення бойових дій та дотримання елементарних правил збереже життя вам та вашим близьким.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора