Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Дії населення при проведенні евакуації

Дії населення при проведенні евакуації.

Нехай ці поради не будуть потрібні , проте у разі надзвичайних подій населення повинне знати алгоритм дій при евакуації.

Евакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації .

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!» – переривисте звучання сирен. 

Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори, переглянути Telegram групи місцевої адміністрації та вислухати повідомлення.

Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та рішення про проведення евакуації, населення зобов’язано негайно залишити свої квартири та власні будинки, при цьому відключити електричну мережу, газ, воду, закрити вікна і квартирки, двері і вийти на збірні евакуаційні пункти та пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.

Евакуація передбачається комбінованим способом, при якому основна частина населення виходить пішки. Збір населення, реєстрація та відправка колон буде проводитись на збірних евакуаційних пунктах.

Люди похилого віку (чоловіки старші 65 років, жінки старші 60 років), вагітні жінки, жінки з дітьми до 10 років, хворі, інваліди збираються на пунктах посадки на автотранспорт.

При виході з собою взяти документи, гроші, продукти харчування та воду на три доби, засоби гігієни, постільну білизну, необхідний одяг та взуття вагою не більше 50 кг. на кожного члена сім’ї, дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, де зазначається прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків і домашню адресу.

Евакуація дому: порядок дій та рекомендації

 

Евакуація дому є складним і відповідальним процесом, який може зберегти життя та здоров'я людей в разі аварійних ситуацій, таких як пожежа, землетрус, повінь чи інші небезпечні події. Для того, щоб евакуація була успішною, потрібно знати порядок дій та рекомендації щодо підготовки до неї.
 

Евакуація - це комплекс заходів щодо тимчасової евакуації людей з небезпечної зони в безпечне місце. Під час евакуації дії людей мають бути координовані та організовані, щоб запобігти паніці та хаосу.

 Ось декілька порад щодо дій при евакуації:

При перебуванні вдома:

 Завжди має бути готовий план дій у разі евакуації, включаючи місце збору та контактну інформацію родичів та близьких.
Перевірте, чи всі виходи з будинку працюють належним чином та є вільними від перешкод.
Перевірте наявність запасу їжі та води, а також перевірте, чи є необхідні медикаменти.
Не використовуйте ліфт під час евакуації.

Під час евакуації:

Слідуйте інструкціям відповідних служб і посідаєте своє місце у черзі на вихід.
Будьте готові до того, що вам доведеться рухатися повільно, особливо якщо є багато людей.
Не повертайтеся назад за речами, що залишилися в будинку.
Під час евакуації намагайся уникати паніки та допомагати іншим, особливо дітям, людям з обмеженими можливостями та літнім людям.

Якщо вам доведеться перетинати вогнені бар'єри, закрийте дихання і пройдіть через них якомога швидше, але без паніки.
Якщо вам доведеться перебувати в небезпечній зоні, носіть захисний екіпірування, таке як каска та протипиловий захист.


Обов’язково взяти з собою засоби індивідуального захисту (респіратори, марлеві пов’язки).

На збірних евакуаційних пунктах, пунктах посадки на автотранспорт уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.
Намагайтеся отримати актуальну інформацію щодо події від відповідних служб та дотримуйтесь їхніх інструкцій.

Свій збірний евакуаційній пункт та пункт посадки на автотранспорт Ви зможете узнати з повідомлення про початок евакуації.

Будьте готові до того, що може знадобитися переселення на тимчасове місце проживання.

Таким чином, евакуація дому є важливим етапом у запобіганні та подоланні аварійних ситуацій. Важливо мати план дій та знати, які речі необхідно взяти з собою. Дотримуйтесь інструкцій відповідних служб та намагайтеся залишатися спокійними та допомагати іншим. Завжди пам'ятайте, що безпека важливіша за будь-які матеріальні речі і від цього залежить ваше життя та життя інших людей.

Крім того, важливо пам'ятати, що евакуація може бути тимчасовою або постійною. Тимчасова евакуація означає, що ви повернетеся до свого житла після закінчення небезпеки, а постійна евакуація означає, що вам доведеться шукати нове місце проживання.

У разі евакуації не забувайте про своїх домашніх тварин. Перед тим, як залишити свій будинок, переконайтеся, що ваші тварини в безпеці і візьміть з собою все необхідне для їх транспортування.

Загалом, евакуація дому є важливою складовою плану аварійної допомоги. Навіть якщо ви ніколи не зіткнулися з аварійними ситуаціями, варто заздалегідь підготуватися до них, щоб знати, що робити, якщо станеться щось непередбачуване.

Пам'ятайте, що кожна аварія може бути небезпечною, тому краще заздалегідь підготуватися та бути готовим до будь-яких неприємних ситуацій.

У безпечному місці Вас приймуть і розмістять в громадських будівлях чи житлових будинках. Для евакуйованих буде організоване комунально-побутове та медичне обслуговування.

Ви ж в свою чергу зобов’язані виконувати всі розпорядження приймальних евакуаційних органів та місцевих органів влади.

Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне в період евакуації!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора