Повідомна реєстрація колективних договорів

Відповідно до статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» та пункту 9 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» колективні договори і територіальні угоди іншого рівня підлягають повідомній реєстрації в установленому порядку центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики,  місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Проведення повідомної реєстрації колективних угод і договорів регулює Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку сторони угоди (договору) подають на повідомну реєстрацію угоду (договір) разом з додатками у кількості примірників, що відповідає кількості таких сторін, та копію угоди (договору). Порядок не містить особливих умов щодо вигляду копії колективного договору, яка подається сторонами на реєстрацію. Водночас, реєструючий орган повинен перевірити автентичність примірників і копії, поданих на реєстрацію (пункт 2 Порядку).

В усталеній практиці сторони подають на реєстрацію угоду разом із супровідним листом (зразок). Це дозволяє відслідкувати терміни здійснення повідомної реєстрації, мати контактні дані суб'єкта, що надіслав угоду.

Уповноваженою особою з повідомної реєстрації колективних договорів у виконавчому комітеті Чкаловської сільської ради призначено секретаря виконкому Ірину Григорівну БАБИЧ. Подати на повідомну реєстрацію колективний договір, зміни чи/або доповнення до нього можна на електронну адресу сільської ради chkalovoss@ukr.net  або особисто до приміщення за адресою: 72212, вул. Чкалова, 27, с.Чкалове, Веселівського району, Запорізької області.

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди (договору) до виконкому сільської ради, про що не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору) виконавчий комітет письмово поінформує про це суб’єкта, який подав на реєстрацію угоду (договір).

Текст колективного договору, змін і доповнень до нього буде оприлюднено, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням на офіційному сайті Чкаловської сільської ради chkalovska-gromada.gov.ua у розділі «Повідомна реєстрація колективних договорів».