День народного єднання
Президент України Володимир Зеленський на тлі чуток про вторгнення Росії в Україну заявив про створення нового свята. День єднання України тепер відзначатиметься щорічно 16 лютого. Взяти участь у цьому патріотичному святі може кожен українець.
День єднання - історія свята
Взимку 2022 року без пояснень Росія стягнула війська і військову техніку до українського кордону, після чого світові ЗМІ заявили про можливість військового вторгнення РФ в нашу країну. Серед можливих дат початку війни британське видавництво The Sun назвало 16 лютого.
Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і оголосив цю дату Днем єднання України. Голова держави зареєстрував указ про створення свята.
«Нас лякають великою війною і в черговий раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не перший раз. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи.... Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ вже підписаний. У цей день ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність»
День єднання України - сенс свята
За словами Зеленського, це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і показати російським пропагандистам, що ми - єдиний народ. "Українці мають різний рівень доходів, професію і віросповідання, але всі вони люблять свій дім і хочуть жити в мирі", — заявляє президент.
Сьогодні українці як ніколи об'єдналися. Об'єдналися у визвольній боротьбі проти російських окупантів. Кожен із нас малий чи похилого віку, жінка чи чоловік, незалежно від професії чи віросповідання об'єдналися у єдиному пориві вибороти свободу та незалежність від держави агресора, об'єдналися та робить свій посильний вклад у нашу ПЕРЕМОГУ!
Слава нашим воїнам визволителям! Слава Україні! Героям слава!