Волонтерство заради наближення ПЕРЕМОГИ
Кожен з нас може впливати на розвиток України. Іноді результат видно одразу, іноді — через багато років. Але долучитися і творити країну, у якій ти хочеш жити, можна вже зараз.
Початок повномасштабної війни повністю змінив наше ставлення до волонтерства. Долучатися почали навіть ті, хто раніше й не задумувався про таке. Волонтерство зараз – це не лише можливість реалізувати себе, а й стати причетним до нашої майбутньої перемоги й особисто наближати її.
Під час війни все залежить від кожного українця. Люди гуртуються за покликом, буквально за мить вирішуючи, що вони готові віддати свій час та сили, аби зробити щось корисне. З першої хвилини повномасштабного російського вторгнення українці єднаються та проявляють мужність і не лише безпосередньо боряться на фронті за українські цінності та незалежність, але й «голосують гривнею», збираючи кошти для волонтерських ініціатив.
Крім того, допомога волонтерів для багатьох зараз стає питанням виживання. Адже вони доставляють їжу, ліки та інші критично важливі речі в постраждалі міста й села, де не працюють крамниці, та евакуйовують людей з небезпечних регіонів. У таких ситуаціях волонтери рятують життя.
Допомагаючи іншим, волонтери ініціюють позитивний рух в суспільстві, беруть на себе відповідальність за те, що відбуваються довкола, та надихають людей на творення добра.
Волонтерська діяльність будується на 3 основних характеристиках, без яких працю не можна вважати волонтерською:
Добровільність
Ніхто не може змусити волонтерити. Можна самостійно обирати зручний для себе спосіб, час, форму та сферу надання волонтерської допомоги.
Неприбутковість
Волонтерська допомога надається безоплатно. Якщо за допомогу пропонують фінансову винагороду чи гонорар — діяльність не буде вважатись волонтерською.
Суспільна користь
Волонтерська діяльність має бути спрямована на пом’якшення або розв'язання соціальних проблем. Волонтери не чекають поки проблеми їх громади хтось вирішить, вони самостійно стають рушієм позитивних змін.
Волонтерські будні – це постійне спілкування з людьми та швидка організація процесів. Як доставити продукти, де знайти обладнання, звідки залучити кошти для закупівлі необхідного – з цим волонтери стикаються щодня.
І якщо допомога людям, їхня вдячність і усмішки насичують позитивними емоціями, то під час розв’язання організаційних питань волонтерам доводиться переборювати свої страхи та нерідко ризикувати своїм життям.
В реаліях війни волонтери ведуть власний фронт та вкладають усі сили і можливості у наближення ПЕРЕМОГИ.
Уже майже десять місяців місяці українці гуртуються селами, районами, містами, щоб плести сітки, розшукувати дефіцитне обладнання та продукти й збирати мільйони на потреби військових за лічені дні.
Завдяки волонтерам та усім патріотам України наші захисники швидко отримують усе необхідне у тому числі автомобілі, прибори нічного бачення, теплові зори, бронежилети та інше військове обмундирування, тощо. І найважливіше зараз не втомитися та не зупинятися.
У ці важкі для нашої держави та нашого народу часи об'єднаємо усі зусилля щоб якнайшвидше настав День Перемоги!!!