Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

ПРОГРАМА МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ-2022: ПАКЕТ ПОСЛУГ

Дата: 04.02.2022 13:17
Кількість переглядів: 302

 

Програма медгарантій на 2022 рік містить 38 пакетів послуг. 

У цьому році додалися нові пакети - “Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня” та “Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях”. За даними НСЗУ, хірургію одного дня виділили в окремий пакет,  щоб стимулювати розвиток стаціонаро-замісних підходів, які дозволять не тримати пацієнта у лікарні без необхідності. Адже є операції, які не потребують тривалого перебування пацієнта в медичному закладі.

Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році конкретним закладам буде запропоновано укласти договір за пакетом “Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру”. Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. На цей напрям у ПМГ-2022 передбачено 2,5 мільярдів гривень.

Для пацієнтів лікування від коронавірусу в стаціонарах лікарень, як і раніше, залишається безоплатним, разом з ліками, які входять у затверджений протокол лікування та Нацперелік.

Пріоритетом в Програмі медичних гарантій на 2022 рік залишається і охорона материнства та дитинства. Так, за  одним з найвищих тарифів оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2022 тариф зросте зі 113 до 135 тисяч гривень, а максимальний тариф становитиме 161 тисячу за лікування недоношених дітей у закладах, які відповідатимуть додатковим вимогам. Тариф за медичну допомогу при пологах зросте до 15 тисяч гривень А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам - до 20 тисяч.

Серед нововведень - безоплатним стає проведення неонатального скринінгу усім новонародженим для діагностики двадцяти одного захворювання.

Зростуть тарифи і на лікування онкологічних захворювань. Так, на 10 тисяч гривень збільшиться тариф на хіміотерапевтичне лікування, тепер воно становить 36 тисяч, а за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тисячі. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань зросте з 54 до 74 тисяч гривень. Також підвищилася капітаційна ставка лікарям, які надають первинну медичну допомогу.

Зі збільшенням тарифів до медичних закладів будуть підвищуватися і вимоги. НСЗУ не  просто закуповує медичні послуги, а й впливає на їх безпечність в інтересах пацієнта. Зокрема, вимоги посиляться до лікарень, які надаватимуть пріоритетні послуги. Для цього вводиться новий показник - мінімальна кількість наданих послуг протягом 2021 року. Він запроваджуватиметься для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також медичної допомоги при пологах. Мінімальна кількість наданих послуг, яка дозволяє укласти договір з НСЗУ: 150 пологів на рік, 100 пролікованих інсультів, 50 пролікованих інфарктів. 

Якщо медичний заклад рідко надає певну медичну допомогу, то і медперсонал втрачає необхідну практику і спроможність лікарні надавати якісне лікування за таким профілем викликає сумнів. Національна служба здоров’я закуповуватиме медичні послуги лише в тих закладах, де пацієнту зможуть надати якісну та медичну допомогу. 

У 2022 році розшириться програма реімбурсації “Доступні ліки”. Туди включать препарати для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень.

 

За матеріалами Національної служби здоров’я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора