Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

У ЗАПОРІЖЖІ В РАМКАХ ПРОГРАМИ “ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО” ВІДРЕМОНТОВАНО ПРИЙМАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ ЕКСТРЕНОЇ ТА ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 28.01.2022 09:15
Кількість переглядів: 319

 

Сьогодні за участі голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха та директора Департаменту охорони здоров’я Олексія Кулинича відбулось відкриття відремонтованого у рамках президентської програми “Велике будівництво” оновленого приймального відділення КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

Під час ремонту тут, окрім оздоблення приміщень, було проведено реконструкцію приймальних відділень хірургічного та травматологічного корпусів, відремонтовано реанімаційні зали, приміщення палат, технічні приміщення, зону ресепшн у вестибюлі, створено зали очікування, облаштовано пожежну та охоронну сигналізації, виконано монтаж інженерних та електричних мереж. Усі роботи були проведені з дотриманням норм безбар’єрності. Наразі, цілодобовий травматологічний пункт може обслуговувати близько 24 тис. пацієнтів.

  • Це 8 приймальне відділення з 9, які реконструюються в регіоні останні два роки в межах програми Президента “Велике будівництво”, одне з найбільших - майже 2 тис. кв.м. Це друга лікарня у місті Запоріжжі після 9, у якій було завершено  комплекс оновлення моделі та філософії надання медичних послуг. Звичайно ще потрібне додаткове обладнання, над цим ми будемо працювати разом. Надалі програма буде продовжуватися, бо такі великі лікарні як ця, де від 20 до 25 тис. послуг на рік стосується травмам, потребують подальшого вдосконалення і покращення, - розповів Олександр Старух.

Проєкт було реалізовано за співфінансування з місцевими громадами. Із державного бюджету на реконструкцію приймального відділення було виділено 8,0 млн грн, з місцевого бюджету 21,1  млн грн. В оновленому відділенні є потужності  для реанімації, проведення інтенсивної терапії,  цілодобовий доступ до високотехнологічного діагностичного обладнання. 

Також у лікарні було втілено ідею проєкту EMERGENCY 2020 за підтримки Президента України - за зразком лікарень передових країн світу  об’єднано приймальне і реанімаційне відділення. Таким чином тут змінився ще й принцип роботи.

Окрім вже виконаних завдань, присутні обговорили плани з оновлення медичної галузі регіону на 2022 рік. Серед них - створенням медичного ХАБу на базі обласної лікарні, реконструкція інфекційного відділення дитячої лікарні №5 та дитячої обласної лікарні.

Також нагадуємо, що це одна з найбільших ковідних лікарень регіону - під час пандемії тут розгорнули кількасот додаткових ліжок для хворих на ковід. Всього у 2021 року в Україні за програмою “Велике будівництво” відремонтовано 132 приймальні відділення.

Департамент культури та інформаційної політики


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора