Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях

Дата: 05.01.2022 10:26
Кількість переглядів: 359

  Укриття населення у захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. 

Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття.

Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають унаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб'єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають.

Перед тим, як залишити житло, необхідно:

– зачинити вікна;

– вимкнути газ, воду та електроенергію;

– забрати продукти харчування з холодильника.

Із собою мати такі документи:

– паспорт, інші документи, що засвідчують особу;

– військовий квиток;

– документи про освіту;

– посвідчення про шлюб і народження дітей;

– трудову книжку;

– інші документи.

А також:

засоби індивідуального захисту;

- теплі речі, постільну білизну;

засоби гігієни;

- ліхтарик, сірники, запальничка;

– гроші;

– цінності;

– продукти харчування, що не потребують попередньої обробки, запас питної води на 3 доби.

Загальна вага не повинна перевищувати 50 кг.

До речей прикріпити нашивку з позначенням адреси постійного місця проживання, прізвища. На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвища, імені та по батькові, року народження, адреси постійного місця проживання. 

Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – це головне під час укриття населення у захисних спорудах та проведення евакуації! Докладніше за посиланням: https://youtu.be/m-7I-dSgdQ4 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора