Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Обережно ботулізм!

Дата: 26.11.2021 13:32
Кількість переглядів: 269

 

 

На минулому тижні помер мешканець міста Бердянськ від захворювання на ботулізм, його дружина знаходиться на лікуванні в місцевій лікарні. Напередодні потерпілі вживали в’ялену рибу (плотва, лящ) власного домашнього приготування, яку придбали в сирому вигляді у приватних осіб на центральному ринку міста Бердянськ. Шановні споживачі!

З метою недопущення ускладнень та погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області рекомендує відмовитися від купівлі риби на яку на законну вимогу споживача суб’єкт господарювання не може пред’явити документи, які  б могли підтвердити якість та безпеку продукції. Не купуйте виготовлені у домашніх умовах в’ялену, копчену, солону рибу, консерви та інші продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та без супровідних документів. Перевіряйте термін придатності продуктів та зберігайте чеки. При приготуванні страв в домашніх умовах, у тому числі риби, дотримуйтесь технології приготування, термінів та умов зберігання.
 Звертаємо Вашу увагу, що перші симптоми захворювання:

• порушення зору;

•сильно виражена сухість у роті;

•важко говорити (голос стає тихим або пропадає);

•підвищена стомлюваність, м'язова слабкість;

•запаморочення;

•короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (вже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).

При наявності перших ознак недомагання негайно звертайтеся за медичною допомогою.

   

Веселівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора