До місцевих бюджетів Мелітопольщини та Веселівщини надійшло майже 839  мільйонів гривень

Дата: 26.10.2021 15:21

За дев’ять місяців мелітопольські та веселівські платники поповнили місцеві скарбниці на 838 мільйонів 804 тисячі гривень.  У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 138 мільйонів 683 тисячі або на 19,8 відсотків.

Зокрема, до бюджету м. Мелітополя платники перерахували 597,3 мільйони гривень,  скарбницю Мелітопольського району поповнено на 165,1 мільйон, бюджети Веселівщини отримали 76,4 мільйони гривень.

Бюджетоформуючими традиційно залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, плата за землю та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Так, впродовж січня - вересня місцеві бюджети отримали  576,9 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 99,3 мільйони  або на 20,8 відсотків більше, ніж торік.

Суб’єкти малого підприємництва спрямували до бюджету 127,3 мільйони гривень єдиного податку. Надходження аналогічного періоду минулого року перевищено на 19,2 мільйони  або на 17,8 відсотків. Зокрема, суб’єкти підприємництва - фізичні особи забезпечили 96,7 мільйонів,  юридичні особи – 15,6 мільйонів, сільгоспвиробники - 15 мільйонів гривень єдиного податку.

Землевласники та землекористувачі сплатили до місцевих громад 88,7 мільйонів, що на 8,5 мільйонів або на 10,6 відсотків більше порівняно з минулорічними надходженнями. Зокрема, юридичні особи забезпечили 49,8 мільйонів,  фізичні особи - 38,9 мільйонів гривень.

Податку на нерухомість надійшло 28,9 мільйонів, що на 7 мільйонів або на 32,7 відсотків більше, ніж торік. При цьому, фізичні особи сплатили 15,7 мільйонів гривень, юридичні - 13,2 мільйони.

Крім того, за дев’ять місяців до місцевих бюджет надійшло 1,5 мільйонів рентної плати та ренти за використання природних ресурсів, 360 тисяч гривень частини прибутку держаних унітарних підприємств, 255 тисяч гривень транспортного податку тощо.

Надходження податку на додану вартість збільшились майже на 23 мільйони

Упродовж дев’яти місяців мелітопольські та веселівські компанії і підприємці спрямували до державного бюджету 254 мільйони 316 тисяч гривень податку на додану вартість.  Порівняно з аналогічним періодом минулого року  надходження ПДВ зросли на 22 мільйони 620 тисяч гривень або майже на 10 відсотків. Про це повідомив начальник Мелітопольського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Валерій Літинський.

Більшу частину сплаченого податку забезпечили суб'єкти господарювання м. Мелітополя  – 163,6 мільйонів гривень, підприємства і ФОПи Мелітопольського району направили до державної скарбниці 45,6 мільйонів,  веселівські платники  забезпечили 45,1 мільйонів гривень ПДВ.

Лише у вересні мелітопольські та веселівські платники сплатили до державної казни 33,3 мільйони гривень податку на додану вартість. Це на 3 мільйони або на 10,1 відсотки більше, ніж надійшло у вересні минулого року.