У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ БУДЕ ЗБІЛЬШЕНО КІЛЬКІСТЬ ПУНКТІВ ВАКЦИНАЦІЇ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ ЩОДНЯ

Дата: 12.08.2021 08:53

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час відвідування пункту щеплення у гіпермаркеті «Амстор», розташованого у центрі Запоріжжя на вул. Перемоги.

За словами очільника області дуже важливо, щоб запоріжцям було зручно робити щеплення, саме тому розглядається можливість відкриття таких пунктів у торговельних залах. Працювати вони мають 7 днів на тиждень.

На сьогодні на території Запорізької області щодобово щеплять близько 5 тис осіб. Протягом останньої доби (09.08.2021) в області проведено всього 4953 щеплення. Першу дозу отримали 2723 особи, другу дозу та закінчили вакцинацію – 2230 осіб. Проте, темпи вакцинації необхідно надолужити.

-   Найближчим часом ми плануємо щепити близько 7 тисяч осіб на добу. Необхідно вакцинувати якомога більше громадян до нової хвилі захворювання. А залишилось вже не так багато часу. Щоб уникнути значного росту захворювання та нових локдаунів, у Запорізькій області необхідно вакцинувати 60-70% дорослого населення. Наразі щеплено близько 10%, - наголосив Олександр Старух.

За словами голови ОДА, в області вакциновано близько 85% медичного персоналу та близько 25% педагогів.

-   Якщо восени наш регіон знову увійде у «жовту» чи «помаранчеву» зону, то функціонувати в очному режимі будуть лише ті навчальні заклади, де щеплено 80% персоналу. Інші заклади будуть працювати онлайн. Я закликаю педагогів до нового навчального року зробити щеплення та нормально розпочати навчальний рік. Це стосується також працівників соціальної сфери, сфери обслуговування. Усі, хто має багато контактів по роботі, має зробити щеплення, - наголосив Олександр Старух.

На існуючих сьогодні в області пунктах щеплення доступні всі види вакцин -  Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) та Moderna. У кожного громадянина є вибір, якою вакциною щепитись. Проте, всі вакцини довели свою ефективність: вони однаково рятують життя.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю