Співпраця з ОТГ - один з пріоритетних напрямків роботи податкової служби Запорізької області

Дата: 13.03.2021 14:27

У рамках співпраці з об’єднаними територіальними громадами податківці провели робочу зустріч з представниками територіальних громад Мелітопольського району.

Захід відбувся за участю начальника Мелітопольського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Валерія Літинського, начальника Мелітопольського відділу податків і зборів з фізичних осіб Олександра Зюзіна, начальника Веселівської ДПІ Анатолія Шеки, голови Веселівської райдержадміністрації Віталія Гури, голови Веселівської територіальної громади Петра Кияшко та його заступниці Лариси Костюк, голів Чкаловської та Новоуспенівської громад Станіслава Калиновського та Івана Сеніка.

Під час зустрічі обговорювались питання щодо раціонального використання земельних ресурсів, повного обліку землекористувачів, проведення нової нормативної грошової оцінки землі, відповідності ставок земельного податку та розмірів орендної плати нормам Податкового кодексу України.

Особливу увагу учасники зустрічі приділили кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році, а саме, організації спільної роботи щодо залучення до декларування «одноосібників», які отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, та фізичних осіб, що отримують доходи за здавання  власних земельних паїв в оренду іншим громадянам.

Крім того, розглядались питання проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна, яке знаходиться на території громад, легалізації трудових відносин та заробітної плати, обстеження торгових точок, власники яких мають ризики нелегальної реалізації підакцизних товарів, виявлення та залучення до оподаткування екологічним податком потенційних об’єктів тощо.

Підсумовуючи результати зустрічі начальник Мелітопольського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Валерій Літинський подякував представникам громад за співпрацю та висловив впевненість, що тільки завдяки спільним заходам можливо досягти стабільних позитивних результатів у наповненні бюджетів та соціально - економічному розвитку громад.