Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Проведення тижня безпеки життєдіяльності у КЗДО «Вербиченька»

Дата: 18.12.2020 14:28
Кількість переглядів: 690

Фото без опису

Відповідно до розпорядження сільського голови від 11 вересня 2020 року «Про проведення Дня цивільного захисту, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дитини у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Чкаловської сільської ради у 2020-2021 навчальному році» з 26по 30 жовтня був проведений тиждень безпеки життєдіяльності.

Метою проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» є:

 1. поліпшення якості навчально- виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;
 2. формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки;
 3.  озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку;
 4.  збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят;
 5.  вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.

    Для проведення «Тижня безпеки життєдіяльності» вихователь  КЗДО «Вербиченька» підготувала план  заходів щодо проведення тижня безпеки життєдіяльності. На основі загального плану проведення "Тижня безпеки життєдіяльності " було складено  план заходів, які наповнили змістом навчально-виховну роботу з дітьми: тематичні заняття, дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно - будівельні ігри з елементами безпеки життя, конкурси, естафети, прогулянки, читання творів художньої літератури відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій та правила поведінки.

    Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя. Далеко не всі дорослі знають найпростіші правила пожежної безпеки. Але всі без винятку батьки відчувають занепокоєння за життя та здоров'я дітей. Тому наш обов'язок - всіма можливими способами уникнути загрози для життя та здоров’я вихованців та колективу дошкільного закладу

    Під час підготовки до «Тижня безпеки життєдіяльності» було проведено ряд заходів:

 1. перевірено стан пожежних щитів та пожежного обладнання;
 2. перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
 3. оформлено куточок «Безпека дитини»;
 4. підготовлено і оформлено виставку дитячих малюнків на тему «ДСНС – очима дітей»;
 5. підготовлено конспекти заходів, які мають бути проведені під час «Тижня безпеки життєдіяльності»;
 6. проведено дидактичні ігри: "Виклик пожежної служби" (дала дітям знання про виклик пожежників та їх працю, закріпили номер 101), "Сірник друг – сірник ворог» (ознайомлювали дітей з властивостями сірника, уточнювали знання дітей про небезпечні ситуації і правила поведінки з сірниками), "Що зайве?" (уточнювали знання дітей про найпростіші прилади для пожежогасіння).

   Тому можна зробити висновок, що дошкільний навчальний заклад укомплектовано вогнегасниками, створено пожежний куточок з первинними засобами пожежогасіння: піском, відрами, лопатами. В закладі присутній план приміщень зі схемами евакуації. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі, а також кухонних плит і системи вентиляції.

    Народна мудрість говорить: «Посієш звичку – пожнеш характер». Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку. Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, свята та розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури, самостійно- художня діяльність, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

    Робота проводилася згідно плану проведення «Тижня безпеки життєдіяльності». Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила безпеки. Підтвердженням цьому став навчальний тренінг з евакуації: «Навчання для малюків!» В цьому тренінгу прийняли участь діти молодшого, середнього і старшого дошкільного віку та дорослі. Він показав, що діти добре орієнтуються в навколишньому середовищі, дисципліновані, і в них є навички та вміння слухати і чути дорослого та однолітків.

    29.10.2020 р. о 10.00 проведено навчальний тренінг з евакуації вихованців і працівників ДНЗ на випадок пожежі. Звичайно все це були навчальні тривоги. Тренування проводили для вихованців старшого та молодшого дошкільного віку. Спочатку дітям була оголошена навчальна тривога, згідно якої у музичному залі сталася пожежа, тому їм потрібно було швидко покинути приміщення дитячого садку. За допомогою вихователя діти оперативно зібралися та швидко покинули будівлю. Ніяких проблем зафіксовано не було. Вихованців вихователь  також вчив

 користуванню протигазом. За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність і надалі проводити відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації. Здійснювали цільові екскурсії: на кухню, пральню, педагоги водночас формували у дітей уявлення про те, що вогонь і електрика потрібна людині, однак, при недбалому та неуважному відношенні до цього, представляє небезпеку для життя, а також для всього того, що створено руками людини.

         Щоденно проводились спостереження, бесіди, обговорення ситуацій, ігри-тренінги, ігри драматизації, сюжетно-рольові ігри, дослідницька та практичні діяльність. Вихователі підготували рекомендації, поради для батьків, проводились різні види просвітницької роботи з питань безпеки життєдіяльності дитини.

    26.10.2020р. вихователем було проведено заняття на тему: «Пам’ятай завжди малеча – з вогнем ігри небезпечні!» під час якого вихователь ознайомила дітей з правилами пожежної безпеки та властивостями вогню, розповіла дітям про його користь та небезпеку, виховувала почуття обережності і самозбереження. Протягом заняття вихователь використовувала слайд із зображенням вогню, а також пошуково-дослідницьку діяльність

    29.10.2020 р. було проведено інсценівку за книгою Т. Коломієць „Козенята і вогонь”, в якій брали участь діти старшого дошкільного віку.

    Всі діти старшого дошкільного віку, без винятку знають номер телефонів пожежної частини (101), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертанням з ними.

    Педагогефективно попрацював над тим, щоб діти засвоїли правила, чого не слід робити:

 • при відсутності дорослих  вмикати

побутові електроприлади;

 • розпалювати вогонь без нагляду

дорослих;

 • грати з сірниками та на дорозі.

        А заключним етапом стала спортивна розвага на тему: «Відважні пожежники» для старших дошкільників, метою якої було:

1)Узагальнити та закріпити знання з правил пожежної безпеки;

2) Навчити діяти в екстремальних ситуаціях;

3) Виховувати уважне ставлення до дотримання правил пожежної безпеки.

      Дві команди малюків «Пожежники» та «Вогники» продемонстрували свої вміння і знання з питань особистої безпеки, змагалися в швидкості та спритності, виконуючи різноманітні фізичні вправи.

    Впродовж тижня велася робота з батьками через: групове та індивідуальне консультування, інформацій листи, залучення батьків до  роботи ДНЗ з цього питання, стенди по безпеці життя, організовувались виставки робіт батьків та їх дітей.

    В плануванні, організації, участі в заходах, присвячених «Тижню безпеки життєдіяльності» брали активну участь всі працівники закладу. Заходи, які були проведені, дали змогу дітям, батькам та педагогам одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до здоров’я свого та оточуючих людей, а також дошкільнята засвоїли основні правила безпеки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора