Цікаві факти про Конституцію України

Дата: 26.06.2020 17:22

• Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію України та на Пересопницьке Євангеліє.
  • Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців.
  • Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі.
  • Конституція – найголовніший документ в Україні. Закони, які приймаються депутатами, не мають суперечити Конституції України.
  • У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, на яких вручну написано 9 тисяч букв, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.
  • У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.