Як виникло свято День Конституції України

Дата: 26.06.2020 17:21

День Конституції – одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Традиційно щороку День Конституції відзначається 28 червня та є офіційним вихідним днем.

День Конституції - єдине державне свято, закріплене в самій Конституції (ст. 161).

Крім чинної, в історії України було чотири конституції:

• конституція Пилипа Орлика 1710 року;
  • конституція УНР, прийнята 29 квітня 1918 року;
  • конституція ЗУНР, прийнята 13 листопада 1918 року;
  • тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.

Як виникло свято День Конституції України.

У ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави – Конституцію України. Цій важливій події передували 6 років важкої праці, консультацій, дебатів і домовленостей. Сталося це о 9:18 ранку 28 червня 1996 року. "Є Конституція!", – такими були перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами народних депутатів. Як незалежна держава Україна прожила без власної Конституції близько п’яти років і стала останньою з пострадянських країн, де ухвалили Основний закон. Ухвалена Конституція закріпила незалежність і суверенітет України, а також в ній написано, що країна існує для людей, але не навпаки. Саме на честь ухвалення Основного закону 28 червня й святкується День Конституції.