Зміни законодавства: подання скарг на рішення податкового органу в період карантину

Дата: 23.04.2020 09:38

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), який передбачає зупинення перебігу строків, в частині процедури адміністративного оскарження, щодо скарг платників податків (п. 528 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідні положення ПКУ), а саме:

Тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 56 ПКУ (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

З 1 червня 2020 року перебіг строків, які зупинялися, продовжується з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 ПКУ.

Отже, якщо строк подання скарги припадає на період з 2 квітня 2020 року  (дати набрання чинності Законом №540) до 31 травня 2020 року (включно), то строки для подання таких скарг призупиняються, а платник податків може подати відповідну скаргу, з урахуванням часу, що минув до такого призупинення.

Оскільки перебіг строків, які зупинялися, продовжується, то податковий орган має право прийняти відповідне рішення з 1 червня 2020 року  з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

Також, якщо строк прийняття рішень по скаргах, які подані у період з 2 квітня 2020 року  до 31 травня 2020 року (включно), припадає на період з 2 квітня 2020 року  до 31 травня 2020 року (включно), то прийняття таких рішень поза межами строків визначених статтею 56 ПКУ, або ненадіслання/несвоєчасне надіслання платникам податкових рішень податкового органу про продовження строків, не призводять до задоволення скарг платників податків.

Зверніть увагу, що перебіг строків розгляду скарг в адміністративному порядку не зупиняється стосовно скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ.