Зміни законодавства: що варто знати про строки проведення камеральних перевірок в період карантину

Дата: 23.04.2020 09:31

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), який передбачає тимчасове продовження загального терміну камеральних перевірок (п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідні положення ПКУ), а саме:

Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з ПДВ) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з ПДВ), що були подані платниками податків протягом березня - травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Тобто, камеральна перевірка по податковій декларації за березень 2020 року, граничний строк подання якої припадає на 20 квітня 2020 року,  яка подана:

• 17 квітня 2020 року (з дотриманням терміну подання) – може бути проведена до 19 червня включно;
  • 23 квітня 2020 року (з порушенням терміну подання) – може бути проведена до 22 червня включно.

Якщо уточнюючий розрахунок до податкової декларації подано 10 квітня 2020 року, то камеральна перевірка такого уточнюючого розрахунку може бути проведена до 9 червня включно.

Зверніть увагу, що зазначений порядок не поширюється на камеральні перевірки податкової декларації з ПДВ та уточнюючих розрахунків з ПДВ.

Терміни проведення камеральної перевірки податкової декларації уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість не змінюються.