Новини законодавства Обіг підакцизних товарів: коли проводяться перевірки?

Дата: 16.04.2020 10:13

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким внесено зміни до п. 522 підроз. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, а саме:

Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, не розповсюджується на фактичні перевірки в частині порушення законодавства щодо обігу підакцизних товарів та оподаткування акцизним податком, зокрема щодо:

• обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

• цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

• обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

• здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених п.п. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ст. 80 ПКУ.