Зміни законодавства для платників податку на прибуток: облік отриманої благодійної допомоги закладами охорони здоров’я

Дата: 16.04.2020 10:07

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), яким передбачено зміни щодо застосування податкових різниць при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток (п. 512  розділ. 10 підрозд. ХХ ПКУ), а саме:

Заклади охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та особи, уповноважені на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я - платники податку на прибуток, які при визначенні фінансового результату до оподаткування враховують податкові різниці, при визначенні об’єкта оподаткування за податкові (звітні) періоди 2020 року фінансовий результат до оподаткування:

- зменшують на суму доходів, визнаних за правилами бухгалтерського обліку від одержання будь яких об’єктів з зазначеного переліку*, які добровільно їм передані юридичними та/або фізичними особами протягом дії карантину,

- збльшують на суму витрат, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок використання ними цих коштів (обладнання, товарів, матеріалів) в будь-яких податкових (звітних) періодах 2020 року та наступних років (у разі наявності відповідних залишків станом на 31.12.2020 року, їх подальшого використання у таких наступних періодах).

*що одержується: кошти або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційні засоби і антисептики, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту, медичні вироби для скринінгу хворих, розхідні матеріали для надання медичної допомоги, медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти для лабораторних досліджень; медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо), засоби особистої гігієни, продукти харчування  та/або товари  за переліком, що визначається КМУ.

Отже, платники податку на прибуток - заклади охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, особи, уповноважені на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, які одержують кошти (обладнання, товари, матеріали) за зазначеним переліком, мають вести для податкових цілей окремий облік їх надходження у 2020 році та використання у 2020 році та наступних роках.