Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

До уваги платників податків: зміни в законодавстві щодо плати за землю

Дата: 02.04.2020 08:05
Кількість переглядів: 396

Фото без опису

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-ІХ  передбачається, зокрема, звільнення від нарахування та сплати плати за землю, а саме:

За період з 1 березня по 30 квітня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, у власності або користуванні (у тому числі на умовах оренди) фізичних або юридичних осіб. Умова застосування пільги – використання таких земельних ділянок в  господарській  діяльності. 

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які подали податкову декларацію на поточних рік мають право подати уточнюючу декларацію в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Отже, для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за березень - квітень 2020 року юридичним особам необхідно подати уточнюючу податкову декларацію.

Якщо фізичні особи – підприємці мають правовстановлюючий документ на земельну ділянку, такі особи самостійно обчислюють плату за землю (земельний податок та орендну плату за  земельні ділянки державної та комунальної власності) шляхом подання податкової декларації.

 

Отже, якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу на фізичну особу - підприємця, то така особа має право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень - квітень 2020 році.

 

Звільнення щодо плати за землю не поширюється на фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки воно стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора