Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

МВФ у 2018 році оцінював рівень тінізації праці в Україні на позначці 45%.

Дата: 25.02.2020 17:09
Кількість переглядів: 476

Фото без опису

Нещодавнє проведене дослідження компанією Ernst & Young за підтримки Mastercard в рамках укладеного Меморандуму про співпрацю з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства,  Національним банком і Державною службою статистики України, показало наступне. Понад чверть (26,2%) обсягу "готівкової тіньової економіки" (це 5,3% ВВП або 190 млрд гривень) - це "слідча тіньова економіка", де ініціаторами розрахунку готівкою є обидві сторони - і продавець, і покупець . А решта (73,8% або 14,4% ВВП - 512 млрд гривень) - це "пасивна тіньова економіка", ініціатором якої є продавець.

З 20 по 31 січня по всій Україні пройшла інформаційна кампанія. 600 інспекторів праці відвідали і провели роз'яснювальну роботу серед понад 180 тисяч роботодавців в сфері торгівлі, при цьому більш ніж в 56 тисячах випадків до візитів залучалися Пенсійний фонд, Державна податкова служба, Державна служба зайнятості, місцеве самоврядування. За результатами перевірок – було виявлено більше 300 обєктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю. Звісно, це далеко не всі підприємства, які знаходяться у тіні. Фахівцями центрів зайнятості Запорізької області було відвідано 588 підприємств з метою роз’яснення неприпустимості допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин та неухильного дотримання законодавчих вимог щодо укладення трудового договору. Спільно з представниками територіальних органів Держпраці було проведено 24 семінари з питань легалізації зайнятості населення, в яких прийняли участь 343 суб’єкта господарювання, та проведено 300 інформаційно-роз’яснювальних заходів («круглі столи», наради, робочі зустрічі), до участі в яких залучено майже 500 роботодавців.

Питанню декларування трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником державна служба зайнятості приділяє велику увагу. Із запровадженням з 1 січня 2020 року в усіх центрах зайнятості Інституту консультанта роботодавця, направленого на розширення підходів до надання послуг роботодавцям, кількість роботодавців, які співпрацюють із службою зайнятості збільшилась у порівнянні з січнем 2019 року на 9,1 відсотка .

Завдання щодо детінізації економіки продовжує залишатися актуальним для України. В цьому напрямку важливою є консолідація зусиль бізнесу, влади і всіх зацікавлених органів. «Тому налагодження тісної співпраці щодо виявлення ознак тіньової зайнятості суб’єктів господарювання; проведення в межах компетенції спільних обстежень «ризикових» суб’єктів господарювання ті інші завдання – вкрай важливе питання, від якого залежить наше майбутнє», – коментує директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора