Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Фізична особа продала вантажний автомобіль. Якоподатковується отриманий дохід?

Дата: 10.10.2019 08:01
Кількість переглядів: 412

Фото без опису

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальниймісячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи відоперацій з майном.

Дохід платника податку від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітногоподаткового року оподатковується за ставкою 5% бази оподаткування.     

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів,мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорікупівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеноїзгідно із законом.

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є  юридична особачифізична особа - підприємець,така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язанавиконати всі функції податкового агента.    

Крім того, дохід від продажу вантажного автомобіля, є об’єктомоподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.  

Отже, у разі продажу фізичною особою вантажного автомобіля підприємству абопідприємцю, така особа-покупець зобов’язана при нарахуванні (виплаті)доходу  виконати функції податковогоагента, зокрема, нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджетуподаток на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою1,5%.

Під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна фізичнійособі нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу за наявностідокумента про оцінку майна (вантажного автомобіля) та документа про сплату добюджету продавцем податку, обчисленого виходячи із ціни, зазначеної в договорі.

Нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташуваннядержавної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріусаінформацію про посвідчені договори купівлі-продажу, про вартість кожногодоговору та про суму сплаченого податку.

Платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджетучерез банківські установи.

Зазначена норма передбачена п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора