Продаж фізичними особами власної продукції тваринництва. Що необхідно знати про оподаткування?

Дата: 16.09.2019 16:36

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5,15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуванимдоходом податком на доходи фізичних осіб, якщо їх сума сукупно за рік неперевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1січня звітного (податкового) року.

Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукціїбез отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір,фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійневирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається удовільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднанихтериторіальних громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власникапродукції тваринництва.

У разі, якщо довідкою підтверджено вирощування проданоїпродукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягаєдохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленоїзаконом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійневирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи відпродажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню податком надоходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Податкові агенти відображають доходи, отримані відпродажу фізичними особами власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та41 УКТ ЗЕД відображаються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу«179».

Законом України від 19.09.2013 № 584-VII "Про Митнийтариф України" встановлено:

Група 01 - Живі тварини;

Група 02 - М'ясо та їстівнісубпродукти;

Група 03 - Риба і ракоподібні,молюски та інші водяні безхребетні;

Група 04 - Молоко та молочні продукти; яйця птиці;натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці незазначені;

Група 05 - Інші продукти тваринногопоходження, в іншому місці не зазначені;

Група 15 - Жири та олії тваринного або рослинногопоходження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного аборослинного походження;

Група 16 - Готові харчові продукти з м'яса, риби аборакоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних;

Група 41- Шкури необроблені (крім натурального таштучного хутра) і шкіра вичинена.

Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.24 ст. 165Податкового кодексу.