Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Що необхідновраховувати підприємству, щоб не втратити статус платника єдиного податку?

Дата: 16.09.2019 16:34
Кількість переглядів: 109

Платникиєдиного податку зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування (податокна прибуток підприємств) у таких випадках та в строки:

- у разіперевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платникамиєдиного податку третьої групи (понад 5 млн. грн.) - з першого числа місяця,наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося такеперевищення;

- у разізастосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж вгрошовій формі (готівковій та/або безготівковій), - з першого числа місяця,наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіброзрахунків;

- у разіздійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену системуоподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових формгосподарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним)періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася змінаорганізаційно-правової форми;

- у разіздійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку,- з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якомуздійснювалися такі види діяльності;

- у разінаявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двохпослідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Ставкиєдиного податку для юридичних осіб – платників 3-ї групивстановлюються у подвійному розмірі ставок, а саме,  6% - для платників ПДВ;  10% - для платників, що включають ПДВ доскладу єдиного податку:

-до суми перевищення обсягу доходу понад 5 млн. грн.;

-   додоходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошовий;

-до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають правазастосовувати спрощену систему оподаткування.

Крім того,платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системиоподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, зпершого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якомуподано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку зпереходом на сплату інших податків і зборів.

Для відмови відспрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає доконтролюючого органу заяву.

Зазначена нормапередбачена п.п. 298.2.1- 298.2.3 ст. 298; п. 293.5 ст. 293 Податковогокодексу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора