Що необхідно враховувати при формуванні статутного капіталу, якщопідприємство обирає спрощену системуоподаткування

Дата: 14.08.2019 15:37

До 3-ї групи платників єдиногоподатку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якоїорганізаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу неперевищує 5 млн гривень.

При цьому, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи,зокрема, суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток,що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює абоперевищує 25% відсотків (п.п. 291.5.5 ст. 291Податкового кодексу).

Тобто, частка засновників у розмірі не менше 75% статутного капіталуюридичної особи, яка обирає спрощену систему оподаткування, повинна належатисаме підприємствам - платникам єдиного податку.

Отже,платниками єдиного податку не можуть бутипідприємства:

- устатутному капіталі яких сукупність часток, що належать іншимпідприємствам,які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%,

- у яких статутний фонд не сформовано (дорівнює нулю) і які мають одногоабо декілька засновників - юридичних осіб, що не є платниками єдиного податку,

- неприбуткові організації.