Чкаловська громада

Запорізька область, Веселівський район

Дохід виплачено підприємцю. Особливостівідображення у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ?

Дата: 14.08.2019 15:35
Кількість переглядів: 36

При нарахуванні (виплаті) доходів фізичним особам -  підприємцям (не залежно від системиоподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразититакі доходи у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ за звітний квартал, уякому вони були нараховані.

При цьому, під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійсненняним підприємницької діяльності не утримується податок на доходи фізичних осіб,якщо таким підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державнуреєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності:

-   для підприємця, який знаходиться назагальній системі оподаткування, таким документом може бути копія виписки абовитягу з Держреєстру;  

-  для підприємця, що застосовує спрощену системуоподаткування, - копія свідоцтва про сплату єдиного податку, або копіявиписки або витягу з Держреєстру;  

  -  для особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, - копії довідкипро взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежнупрофесійну діяльність.

Дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається уподатковому розрахунку за ф. 1-ДФ за ознакою доходу «157».

При заповненні податкового розрахунку за формою № 1-ДФ:

- у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається(за звітний квартал) дохід, який нараховано підприємцю, незалежно від того,виплачені такі доходи чи ні;

- у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сумафактично виплаченого доходу,

- у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображаєтьсясума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платникуподатку (якщо підприємцем не надано  копію документа,що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єктапідприємницької діяльності).

- у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображаєтьсяфактична сума перерахованого податку до бюджету (у разі нарахування податку тавідображення у графі 4а).

Якщо підприємцем надано копію документа, що підтверджує йогодержавну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності, то графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4«Сума перерахованого податку» не заповнюються, в таких графах проставляютьсянулі.

Зазначена норма передбачена п. 176.2 ст. 176, п. 177.8 ст. 177 Податковогокодексу; п. 3 «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податковогорозрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку,і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом МФУ від 13.01.2015 № 4.  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора