Чкаловська громада

Запорізька область, Веселівський район

Благодійна організація оплатила лікування. Чи оподатковувати такі суми податком на доходи фізичних осіб?

Дата: 14.08.2019 15:32
Кількість переглядів: 16

З метоюоподаткування податком на доходи фізичних осіб до розрахунку загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи не включаються та,відповідно, не підлягають оподаткуванню кошти або вартість майна (послуг), щонадаються за рахунок коштів благодійної організації як допомога на лікування тамедичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першогоступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платникаподатку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданнямзазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, дляпридбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробівмедичного призначення для індивідуального користування інвалідів.

Благодійнаорганізація повинна мати відповідні документи, що підтверджують цільовийхарактер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування(в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг злікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплатаздійснюється після надання таких послуг).

Це можуть бутидокументи, що підтверджують потребу  влікуванні та медичному обслуговуванні, документи про надання таких послуг, щоідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такіпослуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахунковідокументи, акти надання послуг, інші відповідні документи.

Зазначенийпорядок застосовується до сум допомоги для оплати вартості таких послуг як вУкраїні, так і за кордоном.

Кошти або вартість майна наданіяк допомога на лікування та медичне обслуговування  відображаються благодійною організацією у податковому розрахунку за ф.1ДФ під ознакою доходу "143".

Зазначена нормапередбачена п.п. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора