З 1 серпня 2019 року заяву на повернення помилково сплачених коштів до державного бюджету можна подавати в електронному вигляді

Дата: 12.08.2019 07:47

26.04.2019 набрав чинності наказ МФУ від 11.02.2019 № 60 "Прозатвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної службиУкраїни, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, їїтериторіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі поверненняплатникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язаньта пені" (опублікованийв офіційному виданні Офіційний вісник України 26.04.2019 № 3).

Порядком № 60 запроваджується єдинаавтоматизована система щодо повернення платежів, що належать:

- державномубюджету, з першого числа четвертого місяця, що настає за місяцем офіційногоопублікування цього наказу, - тобто з 01 серпня 2019 року;

- місцевимбюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевимибюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційногоопублікування цього наказу, - тобто з 01 листопада 2019 року.

Заява може бути подана платником дотериторіального органу ДФС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційнихсистем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації,електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

У заяві зазначається назва помилковота/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його сума, дата сплати іреквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (кодкласифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти,код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок,та МФО Казначейства), та визначаються напрям(и) перерахування помилково та/абонадміру сплачених коштів, що повертаються:

- на поточний рахунок платникаподатку в установі банку;

- на погашення грошовогозобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справляннямяких покладено на органи ДФС, незалежно від виду бюджету;

- у готівковій формі коштів за чекому разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Отже, з 01серпня 2019 року, платники податків можуть подати заяву (у довільній формі) наповернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пеніза платежами, що належать державному бюджету в електронному вигляді черезприватну частину «Електронногокабінету» вибравши у меню «Листування з ДФС».

Дія Порядку №60 не поширюється на:

- відшкодуванняПДВ;

- поверненняавансових платежів (передоплати), помилково та/або надміру внесених платникамиподатків за власним бажанням, як попереднього грошового забезпечення сплатимайбутніх митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митногооформлення, та грошової застави;

- поверненнямитних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення;

- поверненняпомилково та/або надміру перерахованих (унесених) платниками коштів, сплаченихшляхом надання при митному оформленні податкового векселя;

- поверненнясуми акцизного податку, внесеної в рахунок погашення податкових векселів;

- виконаннярішень судів щодо безспірного списання коштів, помилково або надмірузарахованих до бюджетів.