Для отримання податкової знижки річна податкова декларація про майновийстан і доходи подається до кінця року

Дата: 02.08.2019 15:10

До переліку витрат, дозволених довключення до податкової знижки, включається, зокрема, сума коштів, сплачених платникомподатку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальнихзакладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищоїосвіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеняспоріднення.

Підставидля нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаютьсяплатником податку у річній податковій декларації, яка подається
по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року
.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітногоподаткового року платником податку витрати, підтверджені відповіднимиплатіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними аботоварними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, щоідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодосуми коштів, сплачених за навчання, повинна мати відповідні платіжні тарозрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки,прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані узвітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разікомпенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти членасім’ї першого ступеня споріднення); тощо.

Для забезпечення правильності розрахунку сум,що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати до фіскального органу копії зазначенихдокументів.

Зазначена нормапередбачена п.п.166.1.2, п.п.166.2.1, п. 166.3 ст. 166; п. 176.1 «в» ст. 176 Податковогокодексу України.