Перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, якщо дохід нараховується, але не виплачується

Дата: 18.07.2019 16:48

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід накористь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичнихосіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючиставку податку 18% та ставку військового збору 1,5%.

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але невиплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягаєутриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджетуподатковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом для місячногоподаткового періоду.

Такий термін для перерахування податку визначається з урахуваннямдесятиденного строку від фактичної дати останнього дня подання декларації завідповідний період, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцемнарахування доходу.

Зазначена норма передбачена п.п. 168.1.1 та п.п. 168.1.5 ст. 168Податкового кодексу.