Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

До уваги фізичних осіб! Дізнайтесь, хто і як повинен сплачувати податок нанерухоме майно у 2019 році

Дата: 18.07.2019 16:44
Кількість переглядів: 500

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується заоб’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі за їх частки.

Обчислення суми податку з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, якіперебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом замісцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Податкове повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжніреквізити органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єктівжитлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) фізичнійособі - платнику податку фіскальним органом за місцем його податкової адреси(місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним)періодом (роком).

Фізичні особи у 2019 році сплачують податок на нерухоме майно за базовийподатковий (звітний) період - 2018 рік із застосуванням минулорічних ставок іпільг.

У 2019 році податок буде нараховуватись з урахуванням мінімальної зарплатиу розмірі 3723 грн., встановленої на 2018 рік.

Для фізичних осіб база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в томучислі їх часток, що перебувають у власності, зменшується:

- для квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (уразі одночасного перебування у власності квартир та будинків) – на 180 кв.метрів.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської радиабо ради об'єднаних територіальних громад, у розмірі, що не перевищує 1,5%розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітногороку, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Тобто, ставки та пільги залежать від рішень, встановлених місцевими радамина кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості.

Рішення про ставки та пільги зі сплати податку розміщуються на сайтахмісцевих рад.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м.Запоріжжя  визначені Рішенням Запорізькоїміської ради від 28.01.2015 №5 (зі змінами, внесеними рішеннями від 30.06.15№5, від 26.02.16 №30, від 25.08.16 №50, від 21.12.2016 №49).

У м. Запоріжжя ставка податку для об'єктів житлової нерухомості складає -1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (у 2019 році - 37,23 грн.).

Ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, які розташовані по пр.Соборному - 0,5% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.метр (у 2019 році - 18,62 грн.).

Ставка податку для решти об’єктів нежитлової нерухомості - 0,25% розмірумінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (у 2019 році - 9,31 грн.).

Згідно рішення Запорізької міської ради, якщо у власності фізичної особи перебуваєквартира або квартири, загальна площа яких не перевищує 120 кв. метрів, топодаток не сплачується.

При перевищенні цієї граничної межі (120 кв. м) податок не сплачується лишез 60 кв. метрів (пільга згідно Податкового кодексу), залишок метражу оподатковуєтьсяза ставкою – 37,23 грн.

Якщо фізична особа володіє будинком чи кількома будинками, загальна площаяких не перевищує 250 кв. метрів, податок також не сплачується. Але у разіперевищення зазначеної граничної межі, сплата не здійснюється з 120 кв. метрів(пільга, визначена Податковим кодексом), проте решта площі підлягаєоподаткуванню за ставкою 37,23 грн.

Власники різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їхчасток, не сплачують податок із загальної площі не більше 370 кв. метрів. Віншому випадку на 180 кв. метрів поширюється пільга, а за квадратні метри позатакою межею сплачується податок за ставкою 37,23 грн.

Крім того, додатково оподатковуються об'єкти житлової нерухомості, площаяких перевищує 300 кв. метрів для квартир і 500 кв. метрів для житлових будинків у сумі  25 тис. грн. за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).

Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якоїперевищую пільгову, то фіскальним органом обчислюється сума податку та надсилаєтьсяподаткове повідомлення-рішення.

Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку тавідповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особіфіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня2019 року.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта нерухомості протягом 60днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскальногооргану за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними,підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів,зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку іфіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

 Попереднє податковеповідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянкивизначено ст. 266 Податкового кодексу України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора