Платникам ПДВ: штрафнісанкції за порушення термінів реєстрації розрахунків коригування на зменшення компенсаціївартості товарів/послуг

Дата: 12.06.2019 17:56

Реєстрація ПН/РК у ЄРПН повинна здійснюватисяз урахуванням таких граничних строків:

- для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарнийдень (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарногомісяця, в якому вони складені;

- для ПН/РК, складених з 16 по останнійкалендарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня(включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для РК, складених постачальником доподаткової накладної, що складена на отримувача – платника ПДВ, в якихпередбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їхпостачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РКотримувачем (покупцем) (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу).

Порушення платниками ПДВ вищезазначеного граничногостроку, передбаченого, для реєстрації ПН/РК в ЄРПН (крім ПН, що не надаєтьсяотримувачу, складеної на постачання  дляоперацій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовоюставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого покладенообов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відсотках від суми ПДВ, зазначеної втаких ПН/РК (ст. 1201 Податкового кодексу).

Отже, у разі складання постачальником розрахункукоригування, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартостітоварів/послуг, відповідальність за порушення граничного строку реєстрації вЄРПН такого розрахунку коригування застосовується до відповідної особи взалежності від того, чи є отримувач (покупець) платником ПДВ:

- для РК, складених на отримувача – платникаПДВ, відповідальним за його реєстрацію в ЄРПН є такий отримувач (покупець);

- для РК, що не надаються отримувачу(покупцю), в тому числі складених на отримувача – неплатника ПДВ,відповідальним за його реєстрацію в ЄРПН є постачальник товарів/послуг.

При цьому сума штрафу розраховується з сумиПДВ, зазначеної у розрахунку коригування, в якому передбачається зменшення сумикомпенсації вартості товарів/послуг, виходячи з абсолютної величини значеннятакої суми податку.

Більш детально з роз’ясненням можна ознайомитисьна вебсайті ДФС України за посиланням:  http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/379195.html