Фізична особа продає будинок. Який порядок оподаткування?

Дата: 02.06.2019 16:38

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разупротягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини,кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якійрозташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі,розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що неперевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексуУкраїни залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна увласності платника податку понад три роки, не оподатковується податком надоходи фізичних осіб.

При цьому зазначена умова щодо перебування такого майна у власностіплатника податків понад три роки не розповсюджується на майно, отримане такимплатником у спадщину.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітногоподаткового року більш як одного з зазначених об’єктів нерухомості, або відпродажу об’єкта нерухомості, не зазначених у такому переліку, підлягаєоподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

Отже, якщо, наприклад, продаються житловий (садовий) будинок та земельнаділянка, на якій розташований такий будинок, окремими цивільно-правовимидоговорами, то такі операції розглядаються як продаж більш як одного з об’єктівпротягом звітного податкового року, що призводить до оподаткування за ставкою 5відсотків.

Зазначена норма передбачена  ст. 172Податкового кодексу.