Не подав декларацію про майновий стан і доходи - сплати штраф!

Дата: 02.06.2019 16:34

Мелітопольськеуправління ГУ ДФС у Запорізькій області звертає увагу на те, що громадянам, якіу 2018 році отримали дохід:

- у вигляді спадщини чи дарунку майна від осіб, що не є членами родинипершого та другого ступенів споріднення;

- у вигляді основної суми боргу(кредиту) платника податку, (анульованого) прощеного кредитором за йогосамостійним рішенням,

та які відповідно до пункту 179.1 статті 179 Податкового кодексу Українивід 02.12.10 №2755-VI зі змінами і доповненнями ( далі – ПКУ) не подали річнудекларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), необхіднозвернутись до Центру обслуговування платників Мелітопольського управління  ГУ ДФС у Запорізькій області для отримання консультаційноїдопомоги та подачі податкової декларації.

У випадку ненаданняподаткової декларації згідно з вимогами підпунктів 78.1.2 та 78.1.4 пункту 78.1статті 78 ПКУ органи фіскальної служби використають право на проведенняпозапланової перевірки під час проведення якої контролюючий орган:

- самостійно визначає сумуподаткового зобов’язання;

- застосовує штраф у розмірі 25 відсотків від суми визначеного податковогозобов’язання, а при повторному протягом 1095 днів порушенні – штраф у розмірі50 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання (пункт 123.1 статті 123ПКУ);

- застосовує штраф у розмірі 170 грн. за неподання податкової декларації, апри повторному порушенні протягом року – штраф у розмірі 1020 грн.( пункт 120.1статті 120 ПКУ).