Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Нарахування єдиного внеску на суми матеріальної допомоги. Що необхідно враховувати?

Дата: 11.04.2019 08:07
Кількість переглядів: 558

Платниками єдиного внеску єроботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи,які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору(контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи зацивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внескудля роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної платиза видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, іншізаохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, щовизначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сумавинагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) зацивільно-правовими договорами.

Водночас, згідно з частиноюсьомою ст. 7 Закону № 2464 перелік видів виплат, на які не нараховується єдинийвнесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою КМУ від 22.12.2010№1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштівроботодавців, на які не нараховується єдиний внесок».

Згідно п. 14 розділу I Переліку№2464 не є базою для нарахування єдиного внеску матеріальна допомога разовогохарактеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами,на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання.

Отже, сума матеріальної допомогиразового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку ізсімейними обставинами, не є базою нарахування єдиного внеску.

Зазначена норма передбачена п. 1частини першої ст. 4, п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державнесоціальне страхування".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора