Протягом календарного року суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз

Дата: 03.04.2019 18:21

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків,  може прийняти рішення про перехід на спрощенусистему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніжза 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену системуоподаткування  один раз протягомкалендарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови,якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощенусистему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановленів  п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу,щодо обмеження кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певнихвидів діяльності.

До поданої заяви додаєтьсярозрахунок доходу за попередній календарний рік.

Дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощенусистему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуваннямзапланованої суми отримання доходу, за період, що залишився до кінця року післяподання  заяви.

Зазначені норми визначені п.298.1.4 ст.298 Податкового кодексу України.