Застосування права на податкову знижку при компенсації процентів за умовами молодіжного житлового кредиту

Дата: 03.04.2019 18:19

Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частинусуми процентів за користування іпотечним житловим кредитом,  наданим позичальнику в національній або іноземнійвалютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Тобто,повернення податку на доходи   можездійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету відконкретного платника податку у звітному році.

Якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або частковукомпенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, топретендувати на податкову знижку одержувач молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених нимпроцентів. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетнихкоштів,  платник податку не маєзаконодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.