Спочатку було слово…

Дата: 22.02.2019 17:07

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним. Винятковість його в тому, що кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Тож учні КЗ «Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів» долучилися до святкування, провівши брейн-ринг з української мови між учнями 7-11 класів «Вчіться складно говорити своїм рідним словом».

У змаганні взяли участь 2 команди по 7 осіб. Перша команда – «Я - українець». ЇЇ учасники: Шкіндер Олександр (6 клас), Кім Злата (8 клас), Войкова Аріна (9 клас), Шматко Олексій (10 клас), Левадній Олександр (11 клас) та капітан команди Шепель Владислав (11 клас). До другої команди «Я – патріот» ввійшли такі учасники: Овдієнко Світлана (6 клас), Тишківська Валерія (8 клас), Мартинюк Ольга (9 клас), Пашковський Богдан (10 клас), Білий Владислав (11 клас) та капітан команди Кожан Денис (11 клас).

Всі учасники змагань, беручи участь у конкурсах «Розминка», «Дуель», «Редактор», «Так» чи «Ні», «Скрабл» показали свої знання граматики української мови, поезії, фолькльору тощо. Під час гри виявили рівень  загальної ерудиції, творчі здібності й уміння працювати в команді. Переможцем стала команда «Я - патріот».

Наша мова визнана наймилозвучнішою серед мов. І це підтвердили учні 9 класу: Войкова Аріна продекламувала поезію, а Мартинюк Оксана заспівала пісню «Човен», отримавши гучні оплески.

Справжня людина виростає саме у любові до рідного краю, до рідної мови та культури. Користуймося мовою, плекаймо, її, шануймо цей найдорожчий скарб!

Алла Біла, вчитель української мови та літератури