У запорізькому аеропорту черговий випадок порушенняправил переміщення валюти

Дата: 21.02.2019 07:54

У міжнародному аеропорту м. Запоріжжя під час митного оформлення один зпасажирів рейсу з Туреччини обрав смугу руху "Червоний коридор" таписьмово задекларував, що перевозить двадцять п'ять тисяч доларів США.

Однак після проведення митного огляду та перерахунку валюти у нього буловиявлено тридцять дві тисячі доларів США. Таким чином громадянин Українипорушив вимоги постанови Національного Банку України "Про затвердженняПоложення про транскордонне переміщення валютних цінностей" та не заявивза встановленою формою точні і достовірні відомості про товари, предмети, якіпідлягають обов'язковому декларуванню при переміщенні через митний кордонУкраїни.

За даним фактом складено протокол, валютні цінності тимчасово вилучені.

Задекларована за встановленою формою сума у двадцять п'ять тисяч доларівСША повернута громадянину.

Зазначимо, фізичні особи можуть ввозити в Україну валюту і банківськіметали в сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро за умови їїписьмового декларування митному органу в повному обсягу.