Зміни 2019 Порядок оподаткування туристичним збором

Дата: 13.02.2019 17:52

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякихінших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та переглядуставок окремих податків і зборів» від23.11.2018 р. № 2628-VIII  внесено зміни до порядкуоподаткування туристичним збором.

Так, з 01.01.2019 ставка туристичного збору встановлюється за рішеннямвідповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаноїтериторіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцяхпроживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 ПКУ, у розмірі:

-  до 0,5% для  внутрішньоготуризму;

- до 5% для  в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітноїплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієїособи за одну добу тимчасового розміщення.

З 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата становить4173 гривні (ст. 8 Закону України "Про державний бюджет на 2019рік").

Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення умісцях проживання (ночівлі).

Нагадаємо, що до змін (до 01.01.2019) ставка туристичного зборувстановлювалась у розмірі від 0,5 до 1 відсотка від вартості усього періодупроживання (ночівлі) в місцях, визначених п.п. 268.5.1 ст. 268 ПКУ, завирахуванням податку на додану вартість.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням:

- щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового)періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий)квартал,

- або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому –до 28  (29)  включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або радиоб'єднаної територіальної громади.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають уподатковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованихщомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчисленавідповідно до податкової декларації за звітний (податковий) кварталз урахуванням фактично внесених авансових платежів),сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартальногозвітного (податкового) періоду

У 2019 році, до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування провстановлення місцевих податків і зборів, не застосовуються вимоги п.п. 4.1.9 тап. 4.5 ст. 4, п.п. 12.3.4 , п.п 12.4.3 та п. 12.5 ст. 12 Кодексу та до змін достатті 268, як виняток не застосовуються вимоги п.п. 4.1.9 та п. 4.5 ст. 4Податкового кодексу.

Зазначена норма передбачена ст. 268 Податкового кодексу та п. 3, п. 4 розділуІІ Закону № 2628 від 23.11.2018 р.