За перший місяць року 812 запоріжціврозпочали власну справу

Дата: 13.02.2019 17:51

У січні на Запоріжжі власну справу зареєстрували 812 платників податків,зокрема, 187 юридичних та 625 фізичних осіб-підприємців. Як повідомив в. о.начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько,кількість новостворених суб'єктів господарювання на 111 перевищила показникианалогічного періоду 2018 року.

Керівник фіскальної служби області зазначив, що в регіоні спостерігаєтьсяпозитивна динаміка зростання кількості започаткованих власних справ, щопозначається на бюджетних надходженнях. Лише з початку року запорізький бізнесзбільшив податкові відрахування до державного бюджету на 17 відсотків, домісцевих скарбниць – на 14 відсотків.

Крім того, зменшилась кількість тих, хто вирішив припинити господарськудіяльність – порівняно з попереднім роком на 25 осіб.

Усього станом на початок лютого 2019 року на обліку в територіальнихорганах фіскальної служби регіону перебуває 110764 представника бізнесу,зокрема, 42652 юридичні особи та 68112 фізичних осіб, що відповідно, на 1986 та873 більше, ніж минулого року.

Більше половини суб'єктів господарювання-юридичних та фізичних осіб обралиспрощену систему оподаткування. Так, цього року єдиний податок до місцевихбюджетів сплачують 46705 фізичних осіб, 8313 юридичних осіб та 2198 сільгоспвиробників.Інші представники бізнесу працюють на загальній системі оподаткування.

Нагадаємо, ставки єдиного податку для платників 1 та 2 групи встановлюютьсямісцевими радами залежно від виду господарської діяльності. Так, розмір податкудля 1 групи складає до 10 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатнихосіб на 1 січня 2019 року, тобто до 192,10 гривні, для 2 групи – до 20% відмінімальної зарплати на 1 січня 2019 року, тобто до 834,60 гривні. Дляплатників єдиного податку 3 групи ставка дорівнює 3 відсоткам від доходу заумови сплати ПДВ або 5 відсотків від доходів без сплати ПДВ. Спрощену системуоподаткування можуть використовувати агровиробники із необмеженим граничнимобсягом доходів та кількістю найманих працівників, у яких частка виробленоїсільгосппродукції за рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Розміри ставокподатку розраховуються з одного гектара сільгоспугідь або водного фонду (увідсотках бази оподаткування) та залежать від категорії (типу) земель і їхрозташування.