Чкаловська громада

Запорізька область, Веселівський район

Нарахували заробітну плату одинокійматері. Який розмір соціальної пільгизастосовувати в 2019 році?

Дата: 17.01.2019 15:39
Кількість переглядів: 99

Платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) абоопікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі150% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ст. 169 Податкового кодексу урозрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

 У 2019 році її розмір становить 1440,75грн.(960, 50 грн. х 150%)

При цьому, податкова соціальнапільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податкупротягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір неперевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючогодля працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4та округленого до найближчих 10 грн.

У 2019 році розмір заробітної плати,що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 2690 грн. (прожитковиймінімум на працездатну особу  1921 грн. х1,4).

Граничний розмір доходу, який даєправо на отримання податкової соціальної пільги самотній матері визначається якдобуток суми, визначеної п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (тобто суми,що дає право на застосування податкової соціальної пільги) та відповідноїкількості дітей (у 2018 році 2690 грн. х кількість дітей до 18 років).

Отже, у 2019 році самотня мати має право на застосування податковоїсоціальної пільги в сумі 1440,75 грн. у розрахунку на кожну дитину віком до 18років, за умови дотримання норми, зазначеної п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу(заробітна плата не перевищує 2690 грн.).

Платник податку зазначає про такеправо у заяві про застосування пільги, до якої додає відповідні підтверднідокументи.

Перелік таких документів та порядокїх подання визначено постановою КМУ «Про затвердження Порядку поданнядокументів для застосування податкової соціальної пільги» від 29.12.2010 №1227.

Зазначена норма визначена п.п. 169.1.3; п.п. 169.4.1 ст. 169 Податковогокодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора