Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Яка неоподатковувана сума добових для відряджень поУкраїні в 2019 році?

Дата: 02.01.2019 18:00
Кількість переглядів: 541

Фото без опису

До оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу платникаподатку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїмроботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій,не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, нахарчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добовівитрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням (добові):

- у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року,в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження,

- для відряджень за кордон - не вище 80 євро за коженкалендарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні доєвро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день (п.п. 170.9.1  ст. 170 Податкового  кодексу України).

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від23.11.2018 № 2629-VIII визначено, що мінімальна заробітна плата з 01 січня 2019року  становить  4173 гривні.

Отже, в 2019 році неоподатковувана податком на доходифізичних осіб сума добових для відряджень у межах території Українискладає  417,3 грн.

Нагадуємо, що суми витрат на відрядження державнихслужбовців та інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами таустановами, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів,встановлено у додатку 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 року № 98 від  у такому розмірі:

-  60грн. -  у разі відрядженьпо Україні

- в конкретних сумах (виражених у доларах США)залежно від країни відрядження - для закордонних відряджень.

При цьому сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понадвстановлені норми включається до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу платника податку та, відповідно, відображається вподатковому розрахунку за ф. 1ДФ як додаткове благо.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора