«Бабин Яр: без права на забуття»
«Бабин Яр: без права на забуття»
29 вересня Україна вшановує роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).
Цього року виповнюється 80 років одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, де були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.
Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.
Масові розстріли в Бабиному Яру — одна з найтрагічніших сторінок в історії Другої світової війни. Історики називають жахливі цифри — жертвами німецько-фашистських окупантів стали величезна кількість людей. І більшість з них — євреї (понад 30 тис. осіб).
Трагедія Бабиного Яру - скорботні події, вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.
У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!
Будемо пам’ятати...