Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

До уваги платників ПДВ: застосування штрафних санкцій під час карантину

Дата: 23.04.2020 09:26
Кількість переглядів: 361

Фото без опису

Законами України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)» та від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», передбачається звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, а саме:

Не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій, зокрема,  за порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ.

Отже, встановлений мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року, не поширюється на санкції за порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ.

Тобто, платників ПДВ не звільнено від застосування до них фінансової відповідальності:

- за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ,

- несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ.

Крім того, встановлений мораторій на перевірки не поширюється на проведення камеральних перевірок, а також перевірок з питання бюджетного відшкодування ПДВ.

Тобто, терміни проведення камеральної перевірки податкової декларації уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість не змінюються.

Разом з тим, до переліку штрафних санкцій не включені санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Зверніть увагу, що перебіг строків розгляду скарг в адміністративному порядку не зупиняється стосовно скарг щодо законності декларування, заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ (п. 528 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідні положення ПКУ).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора