Декларування 2019 Задекларуйтедоходи, отримані в 2018 році

Дата: 25.04.2019 16:55

З початку поточного року триваєкампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.

Податкова декларація про майновийстан і доходи обов’язково подається при отриманні:

-   доходів не від податкових агентів (тобто відінших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, та суб’єктівпідприємництва). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання воренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майнане від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальномуоформленні спадщини, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осібта військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуваннюпри виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходіввідноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого)кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедуроюбанкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сумаперевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік),встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційнихдоходів;  іноземного доходу;  в інших, передбачених Кодексом випадках.

Декларація подається за формою,затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

Податкова декларація подається доподаткового органу за місцем реєстрації до 2 травня 2019 року включно (в зв’язку з тим, що 1 травня – святковий).

Податкова декларація подаєтьсяплатниками податків  за місцем своєїподаткової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про врученнята з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку велектронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Якщо податкова деклараціянадсилається поштою, таке відправлення необхідно здійснити не пізніше ніж зап’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації велектронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливаєтакий граничний строк.