Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

ІСТОРІЯ ЗАПОРІЗЬКИХ МОСТІВ: ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ

Дата: 11.02.2022 09:17
Кількість переглядів: 110

 

Сьогодні у кінотеатрі ім. Довженка відбулась панельна дискусія за участі голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха "Мости. Будівництво. Транспорт. Люди”.  Гостями  першого блоку дискусії "Мости. Будівництво” стали колишній начальник Управління капітального будівництва Іван Сухомлин, начальник служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олег Галич та  головний інженер ТДВ "Інститут "Дніпродіпротранс" Віталій Марочка.

Запорізькі мости довгий час були символом довгобуду. Але після відновлення будівництва  вони стали флагманом програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”.  

  • Ясно, що були політичні мотиви, спочатку під президентські вибори 2004 року, потім під інші мотиви, але головне те, що була розбалансованість та розконсолідованість. Але після того, як був обраний  Президентом Володимир Зеленський,  у 2019 році він сказав, що починається програма “Велике будівництво”. І завдання нашого покоління - будувати. Тоді і почалась робота, - розповів Олександр Старух

Учасники дискусії також поговорили про передісторію будівництва мосту та про сам робочий процес. Зокрема,  Іван Сухомлин розповів про те, як працювали попередні покоління будівельників та як взагалі був узгоджений план будівництва.

  • Не 35 років, а мабуть більше. Запорізькі мости мали діяти спільно із АЕС. Вдаватися в історію я вже не буду, оскільки вона мало кого цікавить. Усіх цікавить майбутнє. Сьогодні ми маємо  збудовану верхову частину мостів, яка  вже функціонує. І мабуть, як сказали і будівельники, і Президент, буде і низова частина до Дня Незалежності, - поділився Іван Сухомлин.

Для вітчизняних будівельників цей об’єкт став справжнім іспитом на професіоналізм, адже в Україні мостів не будували понад 30 років - більшість робіт наші фахівці виконували вперше в своєму житті. Проте, як зазначив начальник   Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олег Галич, будівництво моста допомогло нашим будівельникам здобути новий досвід та знання, а це, у свою чергу, допоможе у подальших будівельних роботах, допоможе  у встановленні дружніх контактів. 

 

Департамент культури та інформаційної політики 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора