Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ВИКОРИСТАНО БІЛЬШЕ МІЛЬЙОНА ДОЗ ВАКЦИНИ

Дата: 06.12.2021 13:57
Кількість переглядів: 337

 

Сьогодні традиційний ранковий брифінг щодо ситуації з захворюваністю на коронавірус провів голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух. 

Очільник регіону почав з позитивної новини: в області використано вже більше мільйона доз вакцини. За минулі вихідні проведено понад 9 тисяч щеплень. Всього з початку вакцинальної кампанії  щеплено 543615 осіб, в тому числі дві дози отримали 457929 громадян.

  • Нам потрібно не збавляти темпи, бо ми за показниками щоденної захворюваності на шляху до виходу з червоної зони. То ж давайте докладати максимум зусиль, щоб зустріти Новий рік в умовах послаблених карантинних обмежень та зберегти таку тенденцію якомога довше, - наголосив Олександр Старух.

Що стосується кількості захворілих, то у суботу виявили 249 нових випадків, а у неділю 244. Станом на ранок 6 грудня зареєстровано 174253 лабораторно підтверджені випадки. Померло від ускладнень  56 жителів регіону, а одужало протягом вихідних 949 пацієнтів.

Голова ЗОДА нагадав, що з 9 грудня 2021 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19. Згідно з наказом крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади,установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів, підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. 

  • Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства. Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.  Щойно працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Працівник має бути допущений до роботи, - зазначив очільник області.  

У разі порушення норм на керівників підприємств очікує штраф від 34 тисяч гривень.

Олександр Старух також нагадав про оновлені обмеження для всіх рівнів епіднебезпеки, які вводяться в дію з 6 грудня. 

 

Департамент культури та інформаційної політики. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора