Деклараційна кампанія - 2021: мелітопольці та веселівці задекларували більше 309 мільйонів

Дата: 09.06.2021 18:57

Інформуючи про підсумки цьогорічної кампанії декларування начальник Мелітопольського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Олександр Зюзін зазначив, що прибутки, отримані протягом 2020 року не від ведення підприємницької діяльності, задекларували 7065 мелітопольців та веселівців. Сума доходів, вказана ними в поданих до податкових органів деклараціях, склала 309 мільйонів 621,6 тисяч гривень. Порівняно з підсумками минулорічної деклараційної кампанії сума задекларованих доходів збільшилась на 110 мільйонів 253 тисячі або на 55 відсотків.

За самостійно нарахованими зобов’язаннями декларанти повинні сплатити до бюджетів майже 43 мільйони податку на доходи фізичних осіб та більше 4 мільйонів військового збору. В минулому році від сплати самостійно задекларованих зобов’язань бюджети отримали більше 22 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 3 мільйона військового збору.

Найбільшу кількість декларацій подали громадяни, які отримали прибутки від продажу власновирощеної сільськогосподарської продукції -  6024 особи. Сума задекларованого ними доходу склала  67 мільйонів 418 тисяч.

Крім того, в минулому році 317 декларантів продали майно на 13 мільйонів 106 тисяч гривень, 190 громадян задекларували 24 мільйона 293 тисячі гривень після отримання спадщини. Від здавання в оренду нерухомого майна доходи 66 громадян склали більше 20 мільйонів. Інвестиційні прибутки у минулому році отримали 9 мешканців регіону, їхні доходи перевищили 55 мільйонів гривень.

Сумарні доходи трьох мільйонерів Мелітопольщини склали понад 54 мільйона гривень. Порівняно з минулорічним декларуванням кількість громадян, які отримали дохід понад мільйон гривень, зменшилась на 2, проте сума доходу мільйонерів зросла більше, ніж на 42 мільйона гривень.

Олександр Зюзін проінформував, що сплатити суму податкового зобов’язання, визначеного в податковій декларації, необхідно до 1 серпня поточного року.

Також податківець нагадав про право громадян скористатися податковою знижкою за 2020 рік до 31 грудня 2021 року. Він повідомив, що 273 мешканця Мелітопольщини та Веселівщини вже скористалися цим правом,  на розрахункові рахунки їм повернуто 661 тисячу гривень.